Élő Közvetítések

Klasszisokkal jobban játszott, mint legutóbb, de így is kikapott a magyar válogatott

Tobias SCHWARZ / AFP
Ilkay Gündogan szerezte a németek második gólját
A szombati, gyengébb teljesítmény, és a Svájctól elszenvedett 3-1-es vereség után egy teljesen más magyar válogatott lépett pályára Stuttgartban az Európa-bajnokság második fordulójában, de a bátrabb, lendületesebb játék sem volt elegendő a bravúrhoz. Marco Rossi csapata 2-0-ra kikapott Németországtól, javítani majd Skócia ellen lehet vasárnap.

Varga Barnabás B. Varga 19

A Svájc elleni sima, 3-1-es vereség után Németország ellen az életben maradás volt a tét a magyar labdarúgó-válogatott számára, amely egy pontszerzéssel még jó helyzetben maradhatott volna a továbbjutást illetően.

Marco Rossi kapitány jelezte is a vereség után, hogy változtatni fog a kezdőcsapatban, így Lang Ádám és Szalai Attila kimaradt, helyettük ezúttal Dárdai Márton és Bolla Bendegúz kapott bizalmat.

Nagyszerűen kezdett a válogatott, nem csupán azért, mert egy rossz hazaadást követően Neuernek már a 20. másodpercben tisztáznia kellett, de az első negyedóra, húsz perc láttán nehéz volt elhinni, hogy múlt szombaton ez a csapat elbukott Svájc ellen.

Koszticsák Szilárd / MTI Gulácsi Péter nem tehetett a gólokról

A 12. percben a németek is kihagytak egy nagy ziccert, amikor a totojázó Orbánt Havertz megkerülte az ötösnél, de Gulácsi a helyén volt.

A stabil lábakon álló védelmünk tíz perc múlva mégis kapitulált, Wirtz labdájára Gündogan érkezett lendületből, kicsit meglökte Orbánt (a videobíró később test a test elleni harcnak titulálta), majd letette a labdát Musialának, akinek lövése Fiolán megpattanva vágódott a kapuba (1-0).

Ugyan labdabirtoklásban és passzpontosságban nagyon nagy fölényben voltak a hazaiak, helyzeteket a magyarok hagytak ki – talán nem túlzás, hogy az első félidő legjobbja Manuel Neuer kapus volt.

Hogy miért? Például azért, mert a 26. percben földöntúli bravúrral tolta ki a jobb felső sarok elől Szoboszlai szabadrúgását, majd a földön fekve még blokkolta Bolla újrázását is. Aztán a ráadásban még Orbán fejesét védte ismét hatalmas bravúrral, Sallai pedig már lesről bólintott a kapuba.

Sofascore A mérkőzés egyik legjobbja: Ilkay Gündogan

A szünetben egyik csapat sem változtatott, nem is lett volna miért. A helyzet azonban ugyanaz maradt, a németek irányították a játékot, ám minden magyar labdaszerzésből indított kontra életveszélyt rejtett magában.

Az 55. percben Gulácsi védett egy megpattanó Kroos-lövést, öt perccel később Varga fejese szállt a léc fölé. A 67. percben aztán egy pontos akció megpecsételte a magyarok sorsát: Kroos passzolt Musialához, aki balra dobta a labdát Mittelstädtnek, a centerezését Gündogan a kapu bal oldalába lőtte (2-0).

Sofascore A másik legjobb: Joshua Kimmich

Az utolsó negyedórát négy nagy Gulácsi-védés vezette be, és ugyan Rossi kapitány is próbált frissíteni, és pályára küldte Nagy Zsoltot, valamint Ádám Martint, majd az utolsó percekre Csobothot és Gazdagot, de néhány szögletnél veszélyesebb helyzetet nem sikerült már kialakítani a hajrában.

Legutóbb majdnem három éve, 2021 szeptemberében volt példa, hogy két egymást követő meccsen vereséget szenvedett a magyar válogatott: akkor egy Anglia elleni 4-0-s zakó után Albániában kapott ki 1-0-ra a csapat.

Javítani vasárnap, ugyancsak Stuttgartban lehet, akkor Skócia lesz az ellenfél.

Hangpárbaj után füttyverseny

Ha túl sokáig birtokolja a labdát Németország, akkor a mieink fütyültek, amikor pedig Szoboszlai végezhetett el szögletet, akkor ő is kapott egy nagy füttykoncertet a hazai drukkerektől.

Nem fognak unatkozni a magyar védők

Rögtön egy óriási magyar lehetőséggel indult a meccs, Sallai Roland lopott le egy labdát a védő lábáról, de Neuer pont jókor vetődött ki. Ezután kicsit rázendítettek a németek, ráadásul a vendégek saját térfelükre szorultak be, Varga Barnabás is a kezdőkör vonaláig visszajött passzsávot zárni. Ennek ellenére Fiola kétszer tisztázott öt perc alatt és Kerkez mögé is veszélyesen mozgott be Wirtz, egyelőre csak egy lövésig jutott, az gyenge volt.

Bollát blokkolták

A második szöglet után már veszély alakult ki, Bolla lövését azonban blokkolták a védők.

Gyenge lövés

Havertz lövése gyenge, Gulácsi könnyedén szedte fel.

Mekkora helyzet!

Te jó ég! 20 másodperc kellett az első magyar helyzethez, de Neuer résen volt.

Kezdődik...

A himnuszok megvoltak, a csapatkapitányok – Szoboszlai Dominik és Ilkay Göndögan – választottak, jöhet a mérkőzés.

A németek hozták játékba a labdát.

Neuer: A magyar csapat kellemetlen

Manuel Neuer számára csak a teljesítmény számít, Magyarország ugyanis – még ha nem is mutatott csúcsminőséget Svájc ellen (1-3) – veszélyes csapat.

Önbizalmat szereztünk a nyitómeccsen, de Magyarország nagyon kellemetlen csapat, amely agresszíven küzdi a párharcokban

– mondta a kapus.

Erre büszke lehet Rossi!

Marco Rossi a 65. meccsén ül a magyar válogatott kispadján, és a június 4-i, dublini, Írország elleni 2-1-es vereséget megelőzően egy 14 mérkőzésből álló veretlenségi sorozatot mondhatott magáénak. Ez a leghosszabb a Sebes Gusztáv irányított 1954-55-ös menetelős óta.

Már az a tény, hogy ilyen legendákkal – mint Sebes Gusztáv, vagy akár Baróti Lajos – emlegetnek együtt, igazán kielégítő. és rettentően büszke vagyok rá

– mondta Rossi.

A németeké az Eb legöregebb csapata

Érdekes adat: a házigazda Németország a legtapasztaltabb, hiszen Európa-bajnoki keretének átlagéletkora 28,98 év. Ezt követi Skócia 28,78 évvel. A cseheké a legfiatalabb csapat, átlagéletkora 25,93 év.

A 38 éves kapus, Manuel Neuer nem sokat törődik ezzel a ténnyel.

Skócia ellen nem volt az a benyomásom, hogy edzőnknek játékost kellett volna cserélnie a félidőben

– mondta.

Igaz, Julian Nagelsmann, a történelem legfiatalabb Eb-edzője 36 évvel és 327 nappal.

Akiket szeretnek Stuttgartban

A német városban ezúttal nem örülnének magyar sikernek, noha a stadionban azért egykoron magyar futballisták okoztak örömet a közönségnek.

Megfordult ott Hajnal Tamás (2011-13, 74 mérkőzés, 6 gól) és Szabics Imre is (2003-2005, 73 mérkőzés, 22 gól), de a legnagyobb hatást talán Lisztes Krisztián gyakorolta a helyiekre. A támadó középpályást 1997-ben szerződtette a VfB, négy és fél szezon alatt Német Kupát és Intertotó-kupát nyert, valamint KEK-döntőt játszhatott, 141 mérkőzésen 15 gólig jutott.