Élő Közvetítések

98. perces góllal segítettek be az olaszok a magyar válogatottnak

GABRIEL BOUYS / AFP

A címvédő Olaszország nyolcaddöntőbe jutott a németországi labdarúgó Európa-bajnokságon, mivel 1-1-es döntetlent játszott Horvátországgal hétfőn a csoportkör harmadik fordulójában, ezzel a B csoport második helyén végzett.

Magyar szempontból is érdekes volt, mire megy egymással az olasz és a horvát válogatott, hiszen Marco Rossi csapata a legjobb négy csoportharmadik közé vágyik,

ehhez pedig az kellett, hogy a hétfői játéknapon az olaszok és a spanyolok se szenvedjenek vereséget.

A horvátok az első meccsükön 3-0-ra kaptak ki a spanyoloktól (akik simán rúghattak volna ennyit az olaszoknak is), majd az albánok ellen 0-1-ről fordítottak, de a 95. percben kapott góllal két pontot elbuktak.

Az olaszok az albánok ellen hamar talpra álltak az Eb-történet leggyorsabb gólja után, a spanyolok ellen viszont kis túlzással pályán sem voltak. Luciano Spalletti kapitány azt ígérte, drasztikus változások lesznek a kezdőben, de végül Dimarco és Pellegrini is bent maradt a csapatban, pedig korábban úgy tűnt, mindketten a kispadon találják majd magukat. Spalletti ezúttal a 3-5-2-es felállást választotta, csatársorban az a Retegui és Raspadori kezdett, akik ketten együtt egy félidőt sem játszottak eddig a tornán.

A horvátoknál Zlatko Dalic a rutinra szavazott a középpályás, így Modric mellé Brozovic és Kovacic került, egy másik tapasztalt harcos, Perisic ellenben kimaradt, és Gvardiol lett a balhátvéd. A támadósort pedig teljesen lecserélte Dalic: az olasz focit jól ismerő (játszott a Milanban is, jelenleg pedig az Atalanta focistája) Pasalic mellett Kramaric és Sucic rohamozott.

Ahhoz képest, hogy a horvátok játszottak győzelmi kényszerben, az első félidőben nagyon keveset mutattak Modricék. Igaz, hogy a meccs első nagy védését Donnarumma mutatta be Susic bombájánál, de az első negyedóra után feléledtek az olaszok, és könnyen vezethettek volna a szünetben, ám Bastoni léc alá tartó fejesénél óriásit védett Livakovic.

A horvátok hatalmas lehetőséghez jutottak az 54. percben, amikor a szünetben csereként beállt Frattesi kezét érintette a labda Kramaric lövésénél, Modric tizenegyesét azonban Donnarumma kivédte. Az olaszok öröme azonban nem sokáig tartott, mert egy perccel később, egy újabb Donnarumma-bravúr után a horvát csapatkapitány jóvátette a hibáját, és a kapusról kipattanót bevágta a jobb felsőbe.

38 évesen és 289 naposan Modric lett az Eb-k történetének legidősebb gólszerzője.

Az olaszok a bekapott gól után produkáltak egy erős tíz percet, de csak egy veszélyes Bastoni-fejest tudtak felmutatni, és bár Spalletti beküldött mindenkit, aki jól jöhet a támadásoknál, egészen a 98. percig állta a sarat a horvát védelem. Ekkor azonban Calafiori előretört, magára húzta a horvát védőket, majd kitette a labdát balra, az üresen maradt Zaccagninak, aki gyönyörűen csavart a bal felsőbe.

Az olasz csapat ezzel 4 pontjával második lett a spanyolok mögött, a horvátok pedig 2 pontjukkal minden bizonnyal búcsúztak az Eb-től. Számunkra pedig azért volt fontos ez a Zaccagni-gól, mert így, ha kedden Anglia nyer Szlovénia ellen, akkor nyolcaddöntős a magyar csapat. Az olaszok már azt is tudják, kivel játszanak a nyolcaddöntőben: június 29-én, a berlini Olimpiai-stadionban az A csoport másodikjával, Svájccal találkoznak.

A meccs összefoglalóját itt lehet megnézni.

Olasz gól!!!!

Calafiori tört előre, majd kitette balra, és Zaccagni jobbal feltekerte a bal felsőbe. 1-1!!!!

Albán-spanyol: Albánia nem akar kiesni

Egyelőre bejöttek Sylvinho változtatásai, veszélyesebben játszanak az elmúlt percekben, jönnek a lövések is, a második félidőben már ötször vették célba a kaput, kétszer el is találták.-

Albán-spanyol: a helyzet változatlan

Nem változott a helyzet a játék képét illetően, a spanyoloknál van többet a labda, többet is próbálkoznak, az albánoktól eddig egy blokkban elakadó lövésre futotta. Így aztán nagy üdvrivalgás fogadta, hogy becserélték Broját.

Ajjaj!

Frattesi kezét érintette a labda Kramaric lövésénél. A holland bíró kimegy megnézni.