Élő Közvetítések

Egykapuzott, de végül egy öngóllal verte a spanyol csapat a hervadt címvédőt

OZAN KOSE / AFP

A spanyol válogatott 1-0-ra győzött a címvédő Olaszország ellen az Európa-bajnokság B csoportjában, és ezzel már továbbjutónak mondhatja magát.

Az olaszoknál Spalletti ugyanazt a kezdőt vetette be, mint Albánia ellen, míg a spanyol kapitány, De la Fuente mindössze egy helyen változtatott, az izomproblémákkal küszködő Nacho helyett Laporte került a védelembe.

Az első félidőben egyirányú forgalom zajlott a pályán, és csak Donnarummán múlt, hogy nem került előnybe a spanyol csapat. Az olaszok kapusa már másfél perc után bravúrt mutatott be, amikor kitolta a léc alól Pedri fejesét, majd hasonlóan fontos mentést mutatott be, amikor Fabián Ruiz távoli bombáját szedte ki. Volt olyan jelenet is, amikor Donnarumma már verve volt, Williams például az ötösről, tiszta helyzetből fejelt mellé.

A Bilbao szélsője nagyon élt, de az egész spanyol csapat magasan verte játékban az olaszt, amely alig járt az ellenfél 16-osának közelében.

A játék képe a második félidő elején sem változott, Pedri elpuskázott egy hasonlóan nagy ziccert, mint az első félidőben, de ami nem ment a spanyol támadóknak és középpályásoknak, az összejött egy olasz védőnek, Calafiorinak. Az 55. percben Williams sokadszor bolondította meg az olaszok jobb oldalát, a beadását Morata megcsúsztatta, Donnarumma belepaskolt, de pont Calafiori lábára pattant a labda, onnan pedig az olasz kapuba került.

Ez volt az olasz Eb-történet első öngólja.

A folytatásban is lendületben maradt a spanyol csapat, Morata a 16-oson kívülről dolgoztatta meg Donnarummát, majd a mezőny legjobbja, az ellenállhatatlan Williams találta el a lécet egy látványos lövéssel.

Az olaszoknak végül úgy jött össze egy darab kaput eltalált lövés, hogy egy közepesen veszélyes szöglet után a labda a spanyol kapusnál, Unai Simónnál landolt, miután Cristante a rövid saroknál nem tudott beleérni.

A legvégén még a Betis 30 éves szélsője, a spanyol csapatban első tétmeccsét játszó Ayoze Pérez hagyott ki két helyzetet, vagy fogalmazhatunk úgy is, hogy Donnarumma mutatott be két újabb bravúrt. A vége így 1-0 lett, a spanyolok ezzel nyolcaddöntősök, az olaszok pedig az utolsó körben majd kardozhatnak a horvátokkal a továbbjutásért, igaz, Spalletti csapatának egy iksz is elég az üdvösséghez.

Az UEFA-nál Williams lett a meccs legjobbja, de a Sofascore-nál Cucurellának voltak a legjobb statisztikái.

Nyertek a spanyolok egy öngóllal!

1-0 lett a vége. De ugyanazt tudjuk írni, mint a félidőben: ez kizárólag Donnarummán múlt. Aki fantasztikus védéseket mutatott be.

Williamstől már nem kell félni

De la Fuente leviszi ugyanis a spanyolok és a mezőny legjobbját. Morata is leballagott, Ayoze Pérez és Oyarzabal kapott bő negyedórát a kapitánytól.

Beírjuk

Pellegrini szabadrúgása elment a léc fölött, de arra jó volt, hogy a statisztikába bekerüljön a második kapu felé menő olasz labdaként.

Három centire volt a 2-0

A spanyolok talán legjobbja, Williams szétlőtte a lécet 17-ről. Szépen csinálta, és meg is érdemelte volna az eddigi játéka alapján.

Újabb olasz cserék

Zaccagni és Retegui szállt be, Scamacca és Chiesa már csak passzív szemlélője lesz a meccsnek.

Ollézik a spanyol tábor

A csapat meg szép focit produkál, Lamal például egy nagyon ravasz lövéssel próbálta meglepni Donnarummát, de pár centit tévedett.

Lendületben a spanyolok

Morata kínálta meg Donnarummát, aki a léc alól bokszolta ki a labdát. Az esetet követő szögletnél Cambiaso a gólvonalnál mentett Le Normand fejese után.

Öngól!

Williams sokadszorra ment el a balszélen, a beadását Donnarumma kicsit megtolta, és a labda Calafiori térdéről pattant be.

Pedri eltékozolta

Bőkezűen szórják el a lehetőségeket a spanyolok, Cucurella elsőrangú előkészítése után Pedri a jobb kapufa mellé belsőzött.

Ez aztán a bemutatkozás!

Cristante bontotta le alig fél perc után Rodrit. Most jött be. Le is tette a névjegyét – egy sárgáért.

Kettős olasz csere

A középpálya tengelyéből Frattesit és Jorginhót is lekapta Spalletti, Cristante és Cambiaso folytatja a helyükön.

Folytatjuk!

Eddig nem volt gól nélküli meccs a tornán. Reméljük, ez a sorozat nem szakad meg!