Élő Közvetítések

Harmatgyenge játékkal ezúttal csak ikszelt az angol válogatott

Kirill KUDRYAVTSEV / AFP
Jordan Pickford tehetetlen volt Morten Hjulmand bombájával szemben
Harry Kane ugyan vezetést szerzett Angliának, de Morten Hjulmand az Európa-bajnokság egyik legnagyobb bombájával még az első félidőben egyenlített, így Dánia végül 1-1-re mentette a C csoport rangadóját.

Harry Kane H. Kane 9

Az első fordulóban nyújtott visszafogottabb teljesítmény után nem csupán Gareth Southgate, de Kasper Hjulmand is kapott hideget-meleget a szurkolóktól és a szakmától, így az angol-dán Európa-bajnoki csoportmérkőzés már csak ebből a szempontból is izgalmasnak ígérkezett.

Anglia egy visszafogott, 1-0-s győzelemmel nyitott Szerbia ellen, míg Dánia nem tudta legyőzni Szlovéniát (1-1), így az északiaknak nagyon kellett volna a győzelem a továbbjutás miatt.

A dán kapitány mindössze egy helyen változtatott: a Benfica védője, Bah ezúttal a kispadra került, a helyén a wolfsburgi Maehle kezdett – talán azért is, hogy rutinosabb játékosként kezelni tudja a Foden vezetett balszárny rohamait. Ami még rossz hírnek számított, hogy Delaney betegség miatt nem utazott el a csapattal.

Ugyanakkor Southgate nem változtatott, így ismét Alexander-Arnold lett az egyik védekező középpályás.

Tizennyolc percig egyik szurkolótábor sem dőlt a kardjába, mert az égvilágon semmi sem történt, akkor azonban az angolok megszerezték a vezetést: egy védőről Kane elé pattant a labda, ő pedig van akkora klasszis, hogy négy méterről ezt nem hibázza el (0-1).

Amilyen váratlan volt az angol vezetés, annyira a semmiből jött az egyenlítés, a 34. percben Morten Hjulmand 28 méterről lőtt, és ugyan Pickford kapus nem maradt le róla, a labda annyira helyezett volt, hogy a jobb kapufáról vágódott a hálóba (1-1).

A második félidőben alig történt említésre méltó dolog – Saka oldalhálóban kikötött labdáját és Foden kapufáját leszámítva –, Southgate is érezhette, hogy kellene csapatának egy nagy pofon, mert egyszerre levitte a pályáról a Foden, Saka, Kane triót, de a tartalékon égő Anglia ettől sem táltosodott meg.

A hajrára még jutott egy veszélyesebb Höjbjerg-löket, de az eredmény már nem változott. Az 1-1 Angliának jó, mert ezzel szinte biztosan továbbjutott – csoportharmadiknál nem lehet rosszabb, négy ponttal pedig valószínűleg nem esik ki.

Csak hát az esélyesnek tartott csapat nagyon harmatos teljesítményt nyújtott ismét, az angol drukkerek nem véletlenül fütyülték ki a kedvenceket.

Izgalmas lesz az utolsó kör

Angliának 4, Szlovéniának és Dániának 2-2, Szerbiának 1 pontja van az utolsó kör előtt. A záró játéknapon angol-szlovén és szerb-dán meccseket rendeznek.

1-1 a vége

Füttyszó fogadta a hármas sípszót az angol szurkolóktól.

Höjjjj!

Höjbjerg bátran vállalkozik, ez a 17 méteres lövése nagyon ígéretesnek tűnt, de 30 centivel elkerülte a bal felsőt.

Lesz-e még fordulat a meccsben?

Eléggé kioltják egymást a csapatok, a második félidőben sok izgalmas nem történt eddig. Ha így maradna, akkor Anglia 4, Dánia 2 ponttal várna az utolsó kört (a másik két csapat közül Szlovénia 2, Szerbia 1 pontot szerzett eddig).

Watkins máris villant

Remekül indult be, jött is a labda, de Schmeichel nagyon jól zárta a szöget. Az esetet követő szögletből nem lett veszély.

Southgate belenyúl

Foden, Saka és Kane is lesétált. Az új fiúk: Eze, Watkins és Bowen.

TAA ma is gyenge volt

Alexander-Arnoldot belső középpályásként játszhatja a tornán Southgate, de a Liverpool játékosa látványosan szenved eddig. Most 54 perc jutott neki, Gallagher jött a helyére.

Saka volt szemfüles, majdnem gól lett a vége

Az angol gólnál nagyot hibázó Kristiansen megint elaludt, így a nem éppen kosaras termetű Saka odafért a labdához, és fejelni tudott mellőle, Schmeichel már verve volt, de az oldalhálóban kötött ki a labda.