Élő Hírek

Anglia egy félidőt futballozott, majd a 90. percben Eb-döntőt érő gólt lőtt

Adrian DENNIS / AFP
Ollie Watkins döntött, Anglia a döntőben
Az első 45 percben végre futball láthattunk az Európa-bajnokság második elődöntőjében, amelyben Hollandia és Anglia is remekül játszott, ám a lagymatag második játékrész mégis hosszabbítást ígért. Aztán a 90. percben jött a cserecsatár Watkins, aki eldöntötte a meccset, az angolok három év után ismét Eb-döntőt játszhatnak.

Harry Kane H. Kane 9

Az idei Európa-bajnokság második elődöntője előtt valóban az volt a kérdés, hogy az angolok képesek lesznek-e végre mutatni valamit, vagy a szurkolóknak be kell érniük azzal a színtelen-szagtalan, ugyancsak sótlan játékkal, amelyre Gareth Southgate a biztonságos játékot építi.

Nem mintha a hollandok eddig brillíroztak volna, az osztrákok elleni kínos vereség és a törökök elleni szenvedés miatt Ronald Koeman is kapott eleget a szurkolóktól.

Aztán a két csapat olyan első félidőt produkált, amilyet az idei tornán nem láttunk.

Hollandia a 7. percben szerzett vezetést, amikor Rice annyit totojázott, hogy Simons leszerelte, majd 18 méterről hatalmas gólt ragasztott a jobb felső sarokba (1-0).

Gyorsan jött a válasz, a 12. percben Dumfries letalpalta a léc fölé bombázó Kane-t, a videobíró bizonytalankodott, Zwayer viszont döntött, és büntetőt ítélt, amit Kane bevágott a jobb sarokba (1-1).

Ekkor még nem sejtettük, hogy Dumfries micsoda talphatalommal bír: a tizenegyes után pozitívumot is fel tudott mutatni, amikor Foden ziccerénél talppal állította meg a labdát a gólvonalon.

Hogy legyen még miről beszélni, az Inter jobb-bekkje a fejét is megvillantotta, de a Dumfries-fejes a lécen csattant, erre a másik oldalon válaszul Foden a jobb kapufát döngette meg.

Lehet, a szünetben fejmosást tartott a két edző, hogy ezt az őrült tempót azonnal hagyja abba mindenki, a második félidőre ugyanis két lagymatag csapat érkezett, és hozta azt a teljesítményt, ami az Eb-n addig megszokott volt.

Egy Van Dijk-térdelésből adódó Pickford-védésen kívül még Saka lesgólja érdemelhetett említést, egészen a 90. percig, amikor a cserecsatár Watkins kapott egy labdát, beforgatta a védőjét és jobbról kilőtte a jobb sarkot (1-2).

Anglia ezt már kihúzta, megnyerte a mérkőzést, és három év után ismét Európa-bajnoki döntőt játszhat.

Ennyi, Anglia a döntős

A végén már a sok csere sem segített,m Anglia megnyerte a mérkőzést, és három év után ismét Európa-bajnoki döntőt játszhat.

Kis lehetőség

A hollandokban még volt egy gólszerzési lehetőség, de Reijnders beadását Weghorst nem tudta kapura terelni.

Vezércserék

Foden és Kane helyére Palmer és Watkins állt be

Lesgól!

Gól, de les! Walker kapta előrébb a labdát, passzát Saka hiába verte be…

Lövés, de semmi

Újabb futballra emlékeztető esemény, Weghorst fejese nem okozott zavart, a kipattanót Simons próbálta kapura tűzni, de a lövés végül Pickford kezei között halt el.

Hohó, helyzet!

Végre valami, egy jobbról érkező szabadrúgást Van Dijk térddel küldött kapura, Pickfordnak kellett védenie.

Érjétek be ennyivel!

Mintha a szünetben összeültek volna a felek, hogy oké, megmutattuk, megy a futball, de nem szakadjunk már meg teljesen.

A második félidő eddig értékelhetetlen…

Megmerevedtek a frontok

Lehet elkiabáltuk a szünetben, mert az első félidőt követően csak a lendület maradt, de most se izgalom, se helyzet.

Cserékkel folytatódik

A hollandoknál Malen helyett Weghorst érkezett, míg az angoloknál Trippier ment le, és Shaw állt be a helyére.

Szünet

Vége az Európa-bajnokság talán legjobb (első) félidejének, itt még semmi sem dőlt el, nagy csatát várunk a folytatásban.

Ez a bizalom!

Nem lett igazuk azoknak, akik azt jósolták Veerman nem sok sót eszik meg már ezen az Eb-n azok után, hogy az osztrákok ellen a 35. percben le kellett cserélni, olyan gyengén játszott. Mi ez, ha nem a bizalom legnagyobb jele, hogy első csereként beállhat az elődöntőben?