Élő Közvetítések

Negyedjére nem jött össze a fordítás, Spanyolország nyerte az Eb-t

Michael Regan - UEFA/UEFA via Getty Images
Spanyolország labdarúgó-válogatottja nyerte az Európa-bajnokságot, miután vasárnap este 2-1-re legyőzte Angliát a döntőben.

Harry Kane H. Kane 9

Az első félidő pontosan azt hozta, amitől tartani lehetett, vagyis az angol csapat behátrált, a spanyolok pedig lassú labdajáratással keresték a rést a pajzson. A meglepően soknak tűnő szabálytalanságoktól eltekintve teljesen felejthető volt az első 45 perc, a játékrész hosszabbításában Phil Foden találta el a kaput először.

Térfélcsere után új fokozatra kapcsoltak a spanyolok, Lamine Yamal bemozgott Luke Shaw mögé, majd kiugratta a túloldalon érkező Nico Williamst, aki a hosszú alsóba lőtt. Az angoloknak sürgősebb lett a meccs, de spanyol helyzetek soarkoztak, Dani Olmo percek alatt meglőhette volna a második gólját, Alvaro Morata két ziccert puskázott el.

Nico Williams a döntőben is húzóember volt.

Ennek ellenére úgy tűnt, kontrollálja a meccset Spanyolország, miközben Southgate sorban dobált be újabb játékosokat. Végül Cole Palmer beküldése volt telitalálat, mert Saka a jobb oldalról harcosan tett középre egy labdát, Jude Bellingham estében lekészítette, Palmer pedig percekkel beállása után laposan a jobb alsóba lőtt.

Néhány percig az angoloké volt a fölény, aztán szépen apránként visszaállt az első félidő rendje, vagyis a spanyoloknál volt a labda sokkal többet. Yamal azonban kihagyta a nagy helyzetét a hajrában, de így se úszott el a csattanó. Marc Cucurella a bal oldalról lőtt középre laposan egy labdát, pont az ötös elé, az érkező Mikel Oyarzabal pedig a kapuba lőtt. Percekkel később az angolok szögleténél Unai Simón hatalmasat védett, majd az ismétlést Olmo fejelte ki a gólvonalról, egészen hihetetlen izgalmakat hozott a hajrá.

A döntő statisztikái.

Több gól azonban nem esett, így Angliának Szlovákia, Svájc és Hollandia után negyedjére már nem sikerült a fordítás, míg Spanyolország úgy lett Európa-bajnok, hogy mindegyik meccsét megnyerte. Ez is rekord, valamint az is, hogy a spanyol csapat negyedik alkalommal nyert Eb-t, amit más nemzet nem mondhat el magáról.

Atyaég, mi volt itt?!

Jött egy-egy csere, a spanyoloknál Merino, az angolokhoz Toney, de nem ez okozta a drámát, hanem a szöglet, amit Bellingham harcolt ki. A beívelést Stones fejelte kapura, de Unai Simón védte. A kipattanót közvetlen közelről fejelte rá Guéhi, de a gólvonalról kibólintotta Dani Olmo! Nincs gól, maradt a 2-1!

Yamal mit hagyott ki?!

Beszorultak az angolok, de egy ritmusváltással sikerült a védők mögé kerülni. Olmo ügyes kényszerítőzés után került helyzetbe, de elengedte Yamalnak, aki befelé lépett egyet, majd elég rosszul kapura lőtt. Pickford a helyén volt, ez se ment be!

Vissza a startkockára

Anglia pár perc foci után behúzta a kéziféket, megint marad a passzolgatás a spanyoloknak. Kicsit állóháború jellege lett a döntőnek, de hátha a hajrára megint felpörögnek a fiúk!

Palmer is beállt

Jön megint a gólpassz Watkinsnak? Kobbie Mainoo helyén folytatja Palmer. Élénk a meccs, ez már szórakoztató!

Pickford óriásit védett!

Williams hámozta át magát a középpályán, majd szépen kiugratta Yamalt. A gólpasszos furán vette át a labdát, szinte rálépett, de veszélyesen lőtt a jobb alsó irányába. Az angol kapus azonban leért.

Morata két akciót is elrontott

Előbb elönzőzött egy helyzetet, mert a hosszún megint Williams adta volna magát, de Morata belelőtte a védőbe a labdát. Egy perccel később Yamal kiugratásánál el tudta gurítani Pickford mellett, de ha Stones nem gyűjti be a labdát, akkor se talált volna kaput.

Jöhetett volna a második is!

De Olmo kihagyta! Megint Williams érkezett jó űtemben a bal szélen, a lövése viszont levágódott. Így lett jó a tizenhatoson belül helyezkedő Olmónak, aki tisztára játszotta magát, majd csúnyán kapu mellé lőtt. Ha picit pontosabb, már két góllal vezetnének a spanyolok. Így viszont maradt az 1-0.

Hoppá, vezetnek a spanyolok!

Az első félidőben egyetlen valamirevaló helyzetük sem volt, a második félidőben másfél perc alatt jött a gól! Yamal mozgott be Shaw mögé és egy okos átvétellel helyzeti előnybe került, majd lerántani sem lehetett. A tinédzser befelé cselezett, majd a hosszún érkező Nico Williams elé tálalt, ő pedig azonnal kilőtte a hosszú alsó sarkot! Anglia negyedjére kerül hátrányba az egyenes kieséses szakaszban.

Megyünk tovább!

A spanyolok kezdhették a második félidőt, indul is a passzolgatás.

Unai Simóné az első védés

És csak egy egész félidő kellett hozzá! Carvajal csúszott el, Bellingham az ajándékot hálásan köszönve azonnal Harry Kane-nek passzolt, a csapatkapitány pedig egy átvétel után a tizenhatos előteréből lőtt, de hárman (!) blokkolták a lövést. A kipattanónál szabálytalankodott Williams, az ebből érkező beadást Rice csúsztatta meg, a hosszú érkező Foden estében lőtt kapura, de Unai Simón védett.

Morata majdnem áthámozta magát

Fabián Ruiz passzát vette le szépen Morata, elvitte Guéhi mellett, de Stones kisegítette a társát és a nagy birkózás közepette Pickford begyűjtötte a labdát.

Eddig az angol védők a legveszélyesebbek

Stones kezdett nagy szólóba, egészen a spanyol térfél közepéig cipelte a labdát meghökkentően simán, de az utolsó megoldás annyira nem ült, üggyel-bajjal felszabadítottak a spanyolok. Pedig a meglepetés ereje ott volt.

Cucurella továbbra is közellenség Németországban

A németek elleni meccsen az ő kezét érte a labda, de nem kapott érte tizenegyest a házigazda. A közönség tagjai közt hazaiak is vannak, ahogyan a franciák elleni elődöntőben is, már akkor is nagy füttyszó hallatszott, ha a védőhöz került a labda, így van ez a fináléban is.