Élő Közvetítések

Duplázó középső védő okozta az osztrákok végzetét

HENDRIK SCHMIDT / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP
Merih Demiral duplázott Ausztria ellen
Az első percben bekapott gól alapjaiban törte össze az osztrákok taktikáját, a török labdarúgó-válogatott pedig harcos védekezéssel, és Merih Demiral duplájával megérdemelt 2-1-es győzelmet aratott az Európa-bajnokság utolsó nyolcaddöntőjében.

Arda Güler A. Güler 8

Márciusban az osztrákok kiütéses, 6-1-es győzelmet arattak a törökök ellen felkészülési mérkőzésen, és ugyan Vincenzo Montella azt nyilatkozta, nem szabad, hogy a bosszúvágy vezesse játékosait, mert akkor elveszíthetik a kontrollt, csapata mégis elképesztő tempóban kezdte a mérkőzést.

Olyannyira, hogy 57 másodperc elteltével az első török szögletet követő osztrák ügyetlenkedést Demiral kihasználta és megszerezte a vezetést (0-1).

Az ellenfél egy Baumgartner-lövéssel és egy szöglettel veszélyeztetett, de az 5. percre el is fogyott a lendülete. Persze ehhez az is kellett, hogy a törökök visszaálljanak, lezárják a területeket és a masszív védekezésből a veszélyes szélsőikkel egyértelmű kontrákra rendezkedjenek be.

Ez meg is ölte az első félidőt, mert az első öt perc izgalmát 40 perc unalom váltotta fel.

A félidőben Rangnick rendezni akarta a sorokat, beküldte csereként azt a Gregoritschot, aki a legutóbbi, márciusi mérkőzésen triplázott a törökök ellen.

Mire bemelegedhetett volna, már 0-2-t mutatott az eredményjelző (Arnautovic közben ziccert rontott), a korábbi Juventus- és Atalanta-védő Demiral ugyanis ismét jól érkezett egy szögletre, és ezúttal fejessel növelte az előny (0-2).

Újabb fokozatra kapcsolt Ausztria, és a 67. percben sikerült is a szépítés: Sabitzer jobb oldali szögletét Posch megcsúsztatta, Gregoritsch pedig jókor volt jó helyen (1-2).

Az az osztrák csapat, amely eddig nagyszerű támadójátékkal rukkolt elő Lengyelország és Hollandia ellen is, teljesen hatástalannak tűnt az olykor nyolc (!) játékossal a 16-osán belül foggal-körömmel védekező ellenféllel szemben.

Nem is sikerült feltörni a védelmet – igaz, ehhez az is kellett, hogy a négyperces ráadás végén Mert Günok kapus elképesztő bravúrral kitolja Baumgartner fejesét –, így Törökország jutott be utolsóként az Eb negyeddöntőjébe.