Élő Közvetítések

Georgia vezetett, de végül csak egy félidőt bírt a lehengerlő spanyolok ellen

ROLF VENNENBERND / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP

Spanyolország 4-1-re győzött Georgia ellen, és ezzel bejutott a németországi Európa-bajnokság negyeddöntőjébe.

A spanyolok gyorsan letáboroztak a grúz kapu előtt, az első lehetőségnél Carvajal szállította a beadást a jobb oldalról (Pedri becsúszva épphogy beleért a labdába), de egyébként a bal oldal volt aktívabb, Cucurella és Nico Williams többször is megbontotta az ellenfél védelmét, ám a középre tett labdáik nem jutottak el Moratához.

A 11. percben a 173 centis Carvajalra jött ki egy szögletfigura, a jobbhátvéd veszélyes csúsztatásánál első bravúrját mutatta be a Valenciában légióskodó Mamardasvili.

A grúzok alig-alig jártak a spanyolok térfelén, de amikor Kvarachelia ügyesen kijátszotta az ellenfél letámadását, meglepetésre vezetést szerzett a kiscsapat: a Napoli klasszisa a jobb oldalon belépő Kakabadzét találta meg, akinek a beadása Le Normand testéről a saját kapujába pattant.

Ez volt az első gól, amit a spanyolok kaptak ezen a tornán.

A spanyolok ugyanúgy nyomtak tovább, mint a bekapott gól előtt, és Mamardasvili újabb nagy védést mutatott be, amikor kitornászta Cucurella bal alsóba tartó löketét. Az egyenlítés aztán még a szünet előtt összejött a spanyoloknak, a fontos meccseken fontos gólokat szerző (lásd: 2023-as BL-döntő) Rodri a 16-os vonaláról küldött tökéletes lövést a bal sarokba.

A második félidő elején az volt a kérdés, meddig tudják tartani magukat a grúzok, de Kvarachelia majdnem összehozta a torna legbravúrosabb gólját, amikor a félpályáról kiszúrta, hogy Unai Simón kint áll, ám balos ívelése végül nem hullott be a kapuba. A spanyolok az 51. percben állították helyre a világ rendjét, amikor az újabb Eb-csúcsot megdöntő – 16 évesen és 353 naposan a legfiatalabb játékos lett, aki az egyenes kieséses szakaszban pályára lépett –Yamal beadását Fabián Ruiz fejelte be.

A grúzoknak kicsit kijjebb kellett jönniük, a spanyoloknak pedig kedvezett, hogy nagy területek nyíltak, egy szerzett labda után Fabián Ruiz remekül indította Williamset, aki simán befűzte az emberét, majd nagy gólt lőtt a léc alá.

A hajrában a csereként beállt Dani Olmo is beköszönt a grúzoknak, akik becsülettel hajtottak, de csak egy félidőt bírtak a torna eddigi legmeggyőzőbb csapata ellen.

Spanyolország a negyeddöntőben Németországgal találkozik majd.

A meccs összegfoglalóját itt lehet megnézni.

Vége!

Spanyolország 4-1-re győzött Georgia ellen, és ott van a 8 között, ahol Németország lesz az ellenfele.

4-1!

Kiütés lassan: Olmo az átvétellel nagyon elküldte Dvalit, majd ballal a jobb sarokba csavart. 4-1 a spanyoloknak.

Olmo elpuskázta

Williams ezúttal előkészített, de Olmo nagyon gyatrán találta el a labdát. Kijött a különbség a végére a két csapat között.

Ezt már megadták

Williams kapott remek indítást Fabián Ruiztól, simán befűzte az emberét, majd Mamardasvili szeme közé vágta a labdát.

Yamal nem sokáig örülhetett

Szép játék végén született meg a harmadik spanyol gól, Yamal beadását egy védő sodorta a kapuba, de a partjelző egyből emelte a zászlót, úgyhogy maradt a 2-1.

Hosszú idő után grúz helyzetecske

A csereként beállt Citaisvili teljesen üresen állt a spanyol 16-os bal oldalánál, de kissé elkapkodta ballal a lövést, ami le is csúszott a lábáról.

Yamal eldönthette volna

Könnyelműen elszórták a labdát a grúzok, amit Yamal szerzett meg a 16-osnál, de ziccerben a jobb kapufa mellé helyezett.

Nem nagyon adják oda a labdát

Ezt nagyon tudja a spanyol válogatott, járatják a labdát lábról-lábra, a grúzok pedig hosszú percek óta hozzá sem tudnak szagolni.

Nagyon érzi a kaput

Fabián Ruiz második gólját szerezte a tornán, legutóbbi négy meccsén pedig háromszor volt eredményes.

Vezetnek a spanyolok!

Yamal szabadrúgását Mamardasvili kitolta, de maradt a labda a spanyoloknál, átkerült jobbra Yamalhoz, aki áttette a hosszú oldalra, Fabián Ruiz pedig úgy fejelte be, hogy Mamardasvili ebbe is beleért.

Mekkora meglátás volt!

A grúzok legnagyobb sztárja, Kvarachelia indult meg a labdával, majd a félpályáról ráemelte, mert látta, hogy Unai Simón kint állt. Nem is tévedett sokat. Komoly jelenet volt!

25 védésnél tart a grúz kapus

Mármint a tornán. Az első félidőben ötöt védett. A második legtöbb védése Donnarummának, a már kiesett olaszok kapusának volt, 14.

Rodrinak a negyedik gólja volt a válogatottban

Tavasszal két gólt szerzett a brazilok elleni 3-3 alkalmával, de az barátságos meccs volt. Tétmeccsen ez előtt 2020 novemberében talált meg, amikor a spanyolok a Nemzetek Ligájában 6-0-ra verték a németeket.

Félidő!

Egy öngóllal vezettek a grúzok, a spanyolok Rodri lövésével egyenlítettek. Izgalmas lesz a folytatás!