Élő Közvetítések

Villámszünet után, több VAR-vizsgálattal Eb-negyeddöntős Németország

Alberto PIZZOLI / AFP
Kasper Schmeichel szenzációsan védett az első félidőben
A német labdarúgó-válogatott szombat este 2-0-ra legyőzte Dániát az Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében.

Rasmus Hojlund R. Hojlund 9

A németek nagy elánnal kezdték a mérkőzést, sőt majdnem azonnal vezetést is szereztek. Az első Toni Kroos-szögletből ugyanis gólt fejelt Nico Schlotterbeck, ám a játékvezető elvette a találatot, mivel Joshua Kimmich hatástalanított egy dán védőt. Kasper Schmeichel parádéi következtek ezután, csak a kapusnak köszönhető, hogy 0-0 maradt az állás, Dániának 20 perc után sikerült magához térnie. Mire elkapták volna a tempót, kitört a vihar és olyan villámlás kezdődött, hogy Michael Oliver inkább leküldte a csapatokat a pályáról biztonsági okokból.

A kényszerszünet után tíz perc alatt is pörögtek az események, Schmeichel hárította Kai Havertz közeli fejesét, majd a túloldalon Kasper Höjlund használhatta volna ki Schlotterbeck hibáját, de az oldalhálóba bombázott. Nem született tehát érvényes gól az első félidőben, térfélcsere után azonban ezek is megérkeztek. A dánok szereztek látszólag vezetést, de Joachim Andersen találata előtt a VAR-vizsgálat alapján lesen kapta a labdát Thomas Delaney. Az igazi pofon csak ezután jött, a túloldalon ugyanis egy beadás pont eltalálta Andersen kezét a dán tizenhatoson belül, az újabb vizsgálat után pedig tizenegyest kapott Németország. Havertz nagy toporgás után belőtte a büntetőt.

Innentől többet kellett (volna) kockáztatnia a dánoknak, de a németek folyamatosan mentek előre. Előbb Havertz vett át szenzációsan egy labdát, amit aztán kapu mellé lőtt, majd tökéletes helyzetbe hozta Leroy Sanét, aki viszont elszúrta az akciót – igaz, ez les is lett volna. Höjlund a 66. percben került nagy ziccerbe, de Manuel Neuer remek ütemben lépett ki a kapujából és védeni tudott, a túloldalon viszont Jamal Musiala kapott hosszú indítást, amivel begyalogolt a tizenhatoson belülre és kilőtte a bal alsó sarkot.

Ezt követően már valóban dán fölény alakult ki, a németek tudatosan visszább álltak és helyenként önfeláldozó blokkokkal tartották az eredményt. Egy-két rázósabb esetet leszámítva szinte csak Christian Eriksen szögleteit kellett hatástalanítani, ráadásul a kontrákból rendkívül veszélyes támadásokat vezettek a németek. Egy lesgól is összejött az egyik ilyen akcióból, a csereként beküldött Niclas Füllkrug passzát így hiába gurította a hálóba Florian Wirtz.

Németország némi mázlival, de jó játékkal nyert, így aztán várhatja, hogy Spanyolország, vagy Georgia lesz az ellenfele a folytatásban.

Les

Havertz és Sané összehozott egy kihagyhatatlan helyzetet, amit utóbi elhibázott. De mindegy, mert les volt.

Mi maradt ki?!

Te jó ég! Havertz pazarul vette át a labdát, egyedül rohanhatott a dán kapura, át is emelte Schmeichel felett, de a labda a bal kapufa mellett hagyta el a pályát.

Szegény Andersen

A dán védő hős lehetett volna, amikor azt hitte, vezető gólt szerzett Dániának, majd percekkel később ellene ítéltek tizenegyest…

Német büntető

Hihetetlen, a videobíró büntetőt ítél Andersen kezezéséért. Mert a testétől eltartva ért hozzá a labda. (Mondjuk azt megnéznénk, hogyan lehet vigyázzállásban futni….)