92
Matús Bero
M. Bero
92

Ukrajna esett ki az E csoportból, miután gól nélküli döntetlent játszott Belgium ellen az utolsó fordulóban.

A mérkőzésen főleg a belgáknál járt a labda, egy gyors Romelu Lukaku-lehetőséget leszámítva azonban az ásítással küzdöttek a nézők. Térfélcsere után sem pörögtek föl a felek, pedig Ukrajna tudta, nagy valószínűséggel egy pont nem lesz elég. Szerhij Rebrov szövetségi kapitány a végsőkig kivárt, a 80. percben szervezte át érdemeben a csapatát, innentől egy pici élet költözött a meccsbe. Belgiumnak voltak nagyobb helyzetei, de nem sikerült túljárni Trubin kapus eszén. Túloldalt Artem Dovbyk az oldalhálót találta el, Georgij Szudakov pedig az utolsó ercekben tört be jól a tizenhatoson belülre, de lövése középre ment, ami nem okozott gondot Koen Casteelsnek. Maradt a 0-0, amivel kiesett Ukrajna.

Ez annak köszönhető, hogy eközben Szlovákia és Románia is 1-1-es döntetlent játszott egymással. Az biztos volt, hogy ezen a meccsen mindkét csapatnak megfelel a döntetlen, ennek ellenére nem bohóckodták el a találkozót, sőt Ondrej Duda fejesével már az első félidőben vezetett Szlovákia. Ianis Hagi egyéni alakítása kellett az egyenlítéshez, őt buktatták úgy, hogy végül tizenegyest kapott Románia, pedig eléggé véleményes ítélet volt. Razvan Marin ezt be is lőtte, ezért aztán már a 37. percben kialakult a végeredmény.

Térfélcsere után sem álltak le a felek, de ahogy telt-múlt az idő, úgy vált egyre kevésbé vonzóvá a győztes gól, amely így el is maradt.

A csoport mindegyik tagja 4 ponttal zárt, de Ukrajnának volt a legrosszabb a gólkülönbsége, ezért ők zűrtak leghátul, míg Románia az első helyen.

A végére csak felpörögtek az események egy kicsit

Mire égni kezdett a ház, iparkodtak az ukránok is, ebből egy jó kis rohangálás lett. Egyik oldalon Carrasco próbálta eladni, hogy Zabarnyi bántotta egy szerelésnél, de elmaradt a tizenegyes. Túloldalon Szudakov tört be a tizenhatoson belülre, jó ütemben is lőtt kapura, de pont középre tartott a labdája, ezt Casteels védte.

Bakayoko micsoda csere lehetett volna!

Üggyel-bajjal sikerült végigvinni egy kontrát a belgáknak, Carrasco cipelte be a labdát balról a kapuval szemben. Kitette jobbra De Bruynének, aki nem vette át jól, az érkező Bakayoko pedig egyből tüzelt. Maradjunk annyiban, hogy nem találta el a kaput…

Ezt majdnem benézték a belgák!

Szöglethez jutott Ukrajna, a rövid oldalon pedig kilépett a kapufától a védő. Ez majdnem meg is viccelte Casteelst, de a kapus végül még időben kipaskolta a labdát. Idők közben Jarmolenko is beállt Szvatok helyére, vagyis egy védő helyére támadó érkezett, lassan kénytelenek lesznek tényleg támadni az ukránok.

Dovbyk az oldalhálóba lőtt

Pedig nem volt rossz ötlet kapura lőni, Szudakov kaparta ki a gesztenyét, végül Dovbykhoz került a labda, aki egy csel után Vertonghen mellett csak a rövid oldali oldalhálót találta el.

Na, végre focis jelenet!

Carrasco ügyesen mozgott a vonalak közé, majd Lukakuval kényszerítőzött, így került jó pozícióba egy lövéshez. A kapu jobb oldalát vette célba cirka 18 méterről, de Trubin védeni tudott. Még egy blokkolt lövés jött, majd villámgyorsan ellentámadásba lendült Ukrajna, de lövésig már nem jutott.

Ukrajna is cserél

Méghozzá hármat egyszerre! Lejött Brazhko, Shaparenko és Jaremcsuk, a helyükre Stepanenko, Malinovszkij és Vanat érkezett. Lassan itt a hajrá, érthető a frissítés.

Szlovák-román: elképesztő időjárás

Dragus ezúttal jobban célzott, centikkel vétette el a bal felső sarkot.

Közben felhőszakadás tombol kint, a nagy szél és a csapadék igazi esőfüggönyt képez. A lelátón sem lehet most egyszerű.

De hogy a tető nincs behúzva, az biztosnak tűnik…

Sajnos a helyzet változatlan

Az iram hullámzó, de rettenetes pontatlanságok jellemzik a játékot. Helyzetek és izgalmak nélkül döcög a meccs, egyedüli izgalom, hogy Mykolenko megsérült, így Zinchenko állt be a helyére.

De Bruyne még azért lőtt egyet

De ezt védenie kellett Trubinnak, mivel nem ment eléggé szélre. Két percre rá véget is vetett a félidőnek Anthony Taylor játékvezető. Reménykedjünk benne, hogy térfélcsere után összeszedik magukat a csapatok, mert ez eddig borzalmasan színvonaltalan volt.