Élő Közvetítések

Hősiesen küzdöttek a csehek, de Georgia küldte haza végleg a magyarokat az Eb-ről

GABRIEL BOUYS / AFP
Tomas Soucek gólja csak az egyenlítésre volt elég
Hetven percet emberhátrányban küzdött, egyenlíteni is tudott, de végül a törökök elleni 2-1-es vereséggel kiesett a cseh labdarúgó-válogatott az Európa-bajnokságon. Sajnos a magyar csapat is, mert a csoport másik mérkőzésén Georgia bombameglepetésre legyőzte Portugáliát.

85

Lendületesen kezdett a cseh válogatott, amely Provod lövésével akár vezetést is szerezhetett volna, de a megpattanó labdát Mert Günok tolta szögletre. Ezzel hosszú időre le is tudta a maga részét, Törökország ugyanis átvette az irányítást, más kérdés, hogy a 60-70 százalékos labdabirtoklással helyzetig nem igazán jutott.

A 20. percben alapjaiban változott meg minden – de főleg a létszám –, a visszahúzás miatt korábban sárgát kapott Barák odalépett az egyik töröknek, a romániai Kovács István pedig felmutatta a második sárgát, illetve a piros lapot is.

A játék képe nem változott, mert az addig fölényben lévő törökök továbbra is irányították a játékot, ám az olykor hat-, néha hétvédős rendszert nem volt könnyű feltörni. Ez kicsit altatóként is hatott, mert a 45. percben a csehek hagytak ki ziccert, egy gyors és pontos kontra végén Provod szólója végén Jurasek lőhetett éles szögből, de a török kapus hatalmasat védett.

A második félidő elején két csapás is sújtotta Csehországot, az 51. percben Hakan Calhanoglu lövésével a törökök megszerezték a vezetést (0-1), ráadásul Stanek kapus vállsérülést szenvedett, le is kellett cserélni.

Hősiesen küzdöttek a csehek, és a 66. percben Soucek találatával emberhátrányban is egyenlíteni tudtak (1-1).

A hajrában mindkét csapat mozgósította erejét, de a csehek emberhátrányban nem tudtak megújulni, ugyanakkor a törökök egyik cserejátékosa, Cenk Tosun a 94. percben belőtte a győztes gólt (1-2).

Törökország ezzel továbbjutott, Csehország viszont elbúcsúzott az Európa-bajnokságtól.