Élő Közvetítések

Jovic a 95. percben mentett döntetlenre Szlovénia ellen

THOMAS KIENZLE / AFP
Zan Karnicnik szerezte a szlovének gólját
A Dánia elleni bravúros pontszerzés után Szerbia ellen is 1-1-et játszott a szlovén válogatott, amely az Európa-bajnokság C csoportjának szerdai összecsapásán Zan Karnicnik találatával a 95. percig vezetett, ám Luka Jovic egyenlíteni tudott.

Aleksandar Mitrovic A. Mitrovic 9

Sok kritikát kapott az angolok elleni 1-0-s vereség után a szerb válogatott, ráadásul nem csupán a szurkolók, de a csapatkapitány Tadic is duzzogott, amiért nem a kezdőcsapatban kapott helyet.

A vitát egy beszélgetés, egyeztetés zárta le, amelynek eredményeként a Fenerbahce támadó középpályása a szlovének ellen már ott volt a kezdőben, Vlahoviccsal és Mitroviccsal – papíron legalábbis – az Eb egyik legveszélyesebb támadótriója állt szemben a stabilnak tűnő szlovén védelemmel.

Ezek után a meccs úgy kezdődött, mintha a szerbek az öltözőben maradtak volna, ha Rajkovic kapus nem véd kétszer is bravúrosan, elég gyorsan kilátástalan helyzetbe került volna a csapat.

Szlovénia azt játszotta, amit tud, zárt védekezésből gyors átmenettel a támadásba, az már igazán pech, hogy azon az oldalon nincsenek klasszis csatárok.

A félidő közepétől változott kicsit a játék képe, a szerbek is kiszabadultak a nyomásból, Vlahovic fejesét és Mitrovic közeli kísérletét Oblaknak kellett védenie. A meccs legnagyobb helyzetét azonban a hajrában Szlovénia hagyta ki, amikor Elsnik lövése a bal kapufán csattant, a kipattanó labdát pedig Sesko az üres kapu mellé-fölé lőtte.

Szünet után óriási lendülettel kezdtek a szerbek, Mitrovic egyből ziccerbe került (de Oblak védett), aztán Bijol vette be majdnem a saját kapuját. De az ellenfél sem tétlenkedett, Sesko bombáját Rajkovicnak kellett hatástalanítania.

A 69. percben aztán megszületett egy gól, amelyben elévülhetetlen érdemeket szerzett

MVP: Zan Karnicnik

. A Celje bekkje a saját tizenhatosától nem bikázta előre a labdát, hanem okosan kihozta, majd balra dobta Elisnik felé, aki az ellenfél tizenhatosánál középre lőtt, és ugyan mindenki lemaradt róla, a hosszú oldalon érkező Karnicnik nem, és a kapuba lőtt (1-0).

Őrült hajrába kezdtek a szerbek, de úgy tűnt, ismét egygólos vereséget szenvednek. Az ötperces hosszabbítás végén azonban egy Ilic-szögletet követően Jovic a jobb sarokba fejelt, kiharcolva az 1-1-es döntetlent.

Esemény!

Igaz, csak egy sárga, kapta Mladenovic.

Beszorulnak a szerbek

Tadic ide vagy oda, a Fener játékosával sem tűnik egyelőre olyan acélosnak a szerb válogatott. Olyannyira, hogy a szlovének nyomnak, már ha a 16-os környéki adogadást annak lehet nevezni.

Két helyzet és más semmi

Úgy telt el negyedóra, hogy a két szlovén helyzetet leszámítva semmi sem történt. De legalább a nézők lelkesek…

Ismét Rajkovic

Hű, ez nagy helyzet volt, Mlakar játszotta magát ziccerig, de lövését Rajkovic lábbal védte.

Első lövés

Cerin távoli kísérletét Rajkovic biztosan fogta.

Szlovénia nem változtatott

Matjaz Kek szövetségi kapitány ugyanazt a kezdőcsapatot küldi pályára, mint négy napja Dánia ellen.

Szlovénia: Oblak – Karnicnik, Drkusic, Bijol, Janza – Stojanovic, Cerin, Elsník, Mlakar – Sporar, Sesko

Tadicnak megbocsátottak

Dragan Stojkovic szerb kapitány valóban nem neheztel Dusan Tadicra, akit ezúttal a kezdőcsapatba jelölt – noha a támadó középpályás kicsit dühösen nyilatkozott, amiért Anglia ellen csak csereként jött számításba.

Ez a kérdés csak a sajtónak fontos. Dusan mondott, amit mondott, utána bocsánatot kért. Megyünk tovább, most Szlovénia a legfontosabb, Tadicra pedig a kezdő tizenegyben számítok

– mondta.

Tadic mellett bekerült még a csapatba Ivan Ilic és Flilip Mladenovic is.

Félelem a hőségtől

Miután a délután 3 órás kezdés azt jelenti, hogy rekkenő hőségben lépnek pályára a csapatok, ezért Matjaz Kek szlovén szövetségi kapitány arra figyelmeztetett, hogy ezúttal még fontosabbak lesznek a kispadon ülők.

„Tudjuk, hogy nem lesz elég 11 labdarúgó a magas ritmus, a ránk váró agresszió és a magas hőmérséklet miatt. Keressük a megoldást, hogy 90 percig fenn tudjuk tartani a magas tempót” – mondta Kek, utalva arra, hogy sokat cserél majd.

„A hőmérséklet valóban magas lesz, de legyünk igazságosak: a feltételek mindenki számára azonosak lesznek” – tette hozzá.

A legfontosabb, hogy a játékosok nyugodtak legyenek. Megvan a célunk, ugyanakkor nagyon tiszteljük az ellenfelet. És természetesen óriási felelősséget is érzünk szurkolóink felé.

Szlovénia még nem nyert Eb-meccset

Szlovénia eddig csak egyszer szerepelt Európa-bajnokságon, de 2000-ben győzelem nélkül zárt – akkor Norvégiával 0-0-t, Jugoszláviával 3-3-as döntetlent játszott. Miután vasárnap a dánokkal is 1-1-re végzett, az első győzelem még várat magára.

Döntetlenkirályok

Münchenben minden készen áll a kilencedik szlovén-szerb labdarúgó-összecsapásra, a mérleg eddig nagyon kiegyensúlyozott: egy-egy győzelem mellett hat alkalommal döntetlen született.

A felek legutóbb a 2022-es Nemzetek Ligájában futottak össze, akkor Szerbia otthon 4-1-re nyert, idegenben 2-2-es döntetlent játszott. Aleksandar Mitrovic mindkét meccsen eredményes volt.