Élő Közvetítések

Jovic a 95. percben mentett döntetlenre Szlovénia ellen

THOMAS KIENZLE / AFP
Zan Karnicnik szerezte a szlovének gólját
A Dánia elleni bravúros pontszerzés után Szerbia ellen is 1-1-et játszott a szlovén válogatott, amely az Európa-bajnokság C csoportjának szerdai összecsapásán Zan Karnicnik találatával a 95. percig vezetett, ám Luka Jovic egyenlíteni tudott.

Aleksandar Mitrovic A. Mitrovic 9

Sok kritikát kapott az angolok elleni 1-0-s vereség után a szerb válogatott, ráadásul nem csupán a szurkolók, de a csapatkapitány Tadic is duzzogott, amiért nem a kezdőcsapatban kapott helyet.

A vitát egy beszélgetés, egyeztetés zárta le, amelynek eredményeként a Fenerbahce támadó középpályása a szlovének ellen már ott volt a kezdőben, Vlahoviccsal és Mitroviccsal – papíron legalábbis – az Eb egyik legveszélyesebb támadótriója állt szemben a stabilnak tűnő szlovén védelemmel.

Ezek után a meccs úgy kezdődött, mintha a szerbek az öltözőben maradtak volna, ha Rajkovic kapus nem véd kétszer is bravúrosan, elég gyorsan kilátástalan helyzetbe került volna a csapat.

Szlovénia azt játszotta, amit tud, zárt védekezésből gyors átmenettel a támadásba, az már igazán pech, hogy azon az oldalon nincsenek klasszis csatárok.

A félidő közepétől változott kicsit a játék képe, a szerbek is kiszabadultak a nyomásból, Vlahovic fejesét és Mitrovic közeli kísérletét Oblaknak kellett védenie. A meccs legnagyobb helyzetét azonban a hajrában Szlovénia hagyta ki, amikor Elsnik lövése a bal kapufán csattant, a kipattanó labdát pedig Sesko az üres kapu mellé-fölé lőtte.

Szünet után óriási lendülettel kezdtek a szerbek, Mitrovic egyből ziccerbe került (de Oblak védett), aztán Bijol vette be majdnem a saját kapuját. De az ellenfél sem tétlenkedett, Sesko bombáját Rajkovicnak kellett hatástalanítania.

A 69. percben aztán megszületett egy gól, amelyben elévülhetetlen érdemeket szerzett

MVP: Zan Karnicnik

. A Celje bekkje a saját tizenhatosától nem bikázta előre a labdát, hanem okosan kihozta, majd balra dobta Elisnik felé, aki az ellenfél tizenhatosánál középre lőtt, és ugyan mindenki lemaradt róla, a hosszú oldalon érkező Karnicnik nem, és a kapuba lőtt (1-0).

Őrült hajrába kezdtek a szerbek, de úgy tűnt, ismét egygólos vereséget szenvednek. Az ötperces hosszabbítás végén azonban egy Ilic-szögletet követően Jovic a jobb sarokba fejelt, kiharcolva az 1-1-es döntetlent.

Győzelem helyett csak egy pontot szerzett Szlovénia

1-1 Jovic

Őrület, utolsó utáni perc, egy szöglethez Rajkovic kapus is felment, Jovic pedig a hosszú sarokba fejelt (1-1).

Ez hiányzott

Samardzic mindjárt lövésre is vállalkozott, de célt tévesztett.

Utlosó remények?

Váltottak a szerbek is, Zivkovic és Tadic helyére Birmanvevic és Samardzic érkezett.

Megjött az önbizalma

Karnicnik ezúttal távolabbi lövésre vállalkozott, de a labda elsuhant a jobb kapufa mellett.

Majdnem egyenlő!

Itt volt az egyenlítési lehetőség, de Mitrovic az ötösről őgy bombázta telibe a lécet, hogy a labda a blokkoló Karnicnik lábán változtatott irányt.

1-0 Karnicnik

Vezetnek a szlovének, Karnicnik hozta ki a labdát saját tizenhatosától, majd balra dobta a labdát Elsniknek, aki a 16-ostól beadott, és a hosszún nagy futással érkező Karnicnik nem hibázott (1-0).

Nem talált kaput

Amíg a szlovének azt relklamálták, hogy Stojanoviccsal szabálytalankodtak a 16-os előtt, addig az ellentámadásból Mitrovic lőtt a léc fölé.

Nagy lövés

Szerb nyomás után egy szlovén kontra végén Sesko távoli lövését Rajkovic tolta ki a léc alól.

Bírói ítélet...

Sesko léphetett volna ki egyedül, Veljkovic utolsó emberként majdnem fellökte – de a játékvezető egy korábbi szabálytalanságot fújt le.

Majdnem öngól

Majdnem megszületett az Eb ötödik öngólja: a csereként beállt Gacinovic balról tette középre a labdát, Bijol pedig nagyon rosszul ért hozzá, szerencsére a bal kapufa mellett hagyta el a  játékteret.

Mitrovic-ziccer

Tadic ugratta ki Mitrovicot, de Oblak nagyszerűen zárta a szöget és bravúrral védett

Félidő

A hajrát kicsit megnyomták a szerbek, de az eredmény már nem változott.

0-0, pihenjünk rá a folytatásra.

Ordító szerb helyzet

Vlahovic ismét a kapunak háttal vehetet volna át a labdát a kapu előtt, de megcsúszott, így Mitrovic került helyzetbe, de közeli pöccintését Oblak bravúrral védte.

Kétszer is sorfal

Vlahovic végezhetett el jó helyről, 25 méterről szabadrúgást, de lövése, majd az ismétlése is a sorfalban halt el.

Mekkora szlovén helyzet!

Egészen elképesztő, ami kimaradt: Elsnik egy szerb játékossal kényszerítőzve váratlanul helyzetbe került, lövése a bal kapufán csattant, a kipattanó labdát Sesko 10 méterről a tátongó kapu helyett a bal felső sarok fölé tekerte…

Veszélkyes szerb szöglet

Szerb veszély: Tadic jobb oldali szöglete mindenki felett átszállt, Oblak kapus nem jött, Mitrovic a hosszú saroknál a kapuba bólinthatot volna, de egy védő menteni tudott.

Vlahovic gyenge fejese

Vlahovic eddig olyan volt, mint egy beáéllós a kézilabdában, csak a kapunak háttal állva fedezte a és készítette le a labdákat. Most végre levegőhöz jutott, de fejesét védte a szlovén kapus.