Élő Közvetítések

Shaqiri történelmet írt, Magyarország csupán csoportharmadik lehet

JAVIER SORIANO / AFP
Xherdan Shaqiri szép góljával egyenlítettek a svájciak
A németek elleni súlyos, 5-1-es vereség után Svájc ellen 1-1-es döntetlent ért el a skót labdarúgó-válogatott, így maradt még esélye az esetleges továbbjutásra. Ehhez vasárnap a magyarokat kellene legyőznie, akik már biztosan nem végezhetnek a csoportharmadik helynél jobb pozícióban.

Dan Ndoye D. Ndoye 19

Miután az első fordulóban jó játékkal 3-1-re legyőzte Magyarországot, a skótok elleni győzelemmel bebiztosíthatta volna a továbbjutást a svájci labdarúgó-válogatott. Igen ám, de Skócia meg az életben maradásért lépett pályára, Steve Clarke több helyen változtatott is a kezdőcsapaton.

A szigetországiakban tombolhatott is a bizonyítási vágy, a németek elleni 5-1-es pofon kellemetlen és csúnya volt, a játékosok biztosan úgy érezték, azért ennél sokkal több van bennük.

Neki is rohantak becsülettel az ellenfélnek, és a 13. percben vezetést szereztek: egy svájci szögletet megkontrázva McTominay lőhetett, a labda Schär lábáról vágódott kapu jobb oldalába (1-0).

Ez volt a válogatott második gólja az Európa-bajnokságon úgy, hogy addig a kaput sem találták el: a németek ellen ugyancsak öngól segített rajtuk, akkor Rüdiger volt a tettes.

A meccs végére az UEFA megváltoztatta a döntését, és McTominaynek adta a gólt, háát…

A 25. percben váratlanul egyenlített Svájc, Ralston nagyon bután a saját 16-osa elé passzolt, Shaqiri eszmélt és ballal nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba (1-1).

A Chicago Fire 32 éves támadója ezzel az egyetlen olyan játékos, aki a legutóbbi három vébén és három Eb-n is eredményes volt.

Ezzel magára is talált csapata, Ndoye lesgólt szerzett, Gunn kapusnak pedig többször is bravúrral kellett védenie, de az eredmény a szünetig nem változott.

A második félidőben többnyire a küzdelem dominált, jöttek sorra a cserék, de egy Ndoye-ziccernél (amit Gunn kapus védett) és egy Hanley-kapufánál több nem történt.

A döntetlen azt jelenti, hogy a hatpontos Németország mögött Svájc négy ponttal bír,

azaz Magyarország egy vasárnapi, skótok elleni esetleges sikerrel sem végezhet a csoportharmadiknál jobb pozícióban.