Élő Közvetítések

Szlovák szenzáció az Eb-n: korai góllal verték Belgiumot

UWE ANSPACH / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP

Szlovákia óriási meglepetésre 1-0-ra verte Belgiumot a németországi Európa-bajnokság E csoportjában.

Úgy kezdődött a meccs, hogy az ötödik percben már 2-0-ra vezethetett volna Belgium, előbb Lukaku püfölte Dubravkába a labdát ziccerben, majd ismét ő lépett ki, de nem tudta kapura tenni a labdát, Trossard viszont megtehette volna, ám végül a kapus kezébe ívelt.

A belgák számára a kihagyott helyzeteknél is jobban fájhatott, hogy Doku gólt ajándékozott az ellenfélnek, amikor a saját 16-osa környékén elpasszolta magát, és bár Casteels védte Kucka lövését, a kipattanót Schranz beverte.

A cseh Slaviában légióskodó csatár 2021 októbere óta először volt eredményes a válogatottban.

A másik oldalon Dubravka kapus szórta el a labdát a 16-oson kívül, Trossard azonban 25-ről nem tudta beemelni az üres kapuba. A szlovákok közel jártak a 2-0-hoz Haraslin remek kapáslövésénél, amit Casteels tolt ki bravúrral, majd Lukaku ellukakuzott egy helyzetet, egy suta érintéssel annyira megzavarta saját magát, hogy végül szó szerint belebotlott a labdába ziccerben.

A belga gólrekorder azt hihette az 56. percben, hogy végre megtört az átok, és egyenlített, de hiába kotorta be az Onana által lefejelt labdát, a videózás során kiderült, hogy lesen állt. Érett a belga gól, de nem akart megszületni, előbb Skriniar hibája után Lukaku bikázott az oldalhálóba, majd Bakayoko lövését a gólvonalon mentette Hancko.

Fáradtnak tűntek a szlovákok, de álltak a sarat, és a VAR sem volt ellenük,

a 86. percben Lukakutól újabb gólt vettek el, mert az akció során a gólpasszos Openda kezét érintette a labda.

Hiába hosszabbított nyolc percet a bíró, a belgák már nem tudtak egyenlíteni, így odalett a 15 meccses veretlenségi sorozatuk. Szlovákia pedig története egyik legnagyobb sikerét aratta.

Vége, itt a meglepetés!

Szlovákia 1-0-ra nyert Belgium ellen. És ezzel ugyanúgy három pontja van, mint a románoknak, akik Ukrajnát verték 3-0-ra.

De Bruyne megpróbálta egyedül

Elindult, vitte, vitte, majd lőtt, de Dubravka odaért a labdára. Nem volt igazán erős lövés, inkább úgy próbálta, hogy középen valakinek jó legyen.

Elvették ezt is

A sokkal magasabb szlovák védő húzta-vonta Opendát, akinek a talajról felpattanó labda a kezét érte. A VAR-nál ez kezezés, maradt az 1-0 a szlovákoknak.

Volt-e kezezés?

Openda kezét érte a labda, de nem tűnt szándékos mozdulatnak.

Ez már érvényes belga gól!

Openda simán megverte az emberét a bal oldalon, a beadását pedig az eddig mindent elpuskázó a kapus mozgásával ellentétes irányba lőtte. 1-1.

Még két belga csere

Carrasco és Doku befejezte, Lukebakio és Openda szállt be az utolsó percekre.

Ez sem ment be

De Bruyne szöglete után Onana emelkedett, de a fejese elment a bal sarok mellett. Fogy az idő a belgák számára.

Fáradtnak tűntek a szlovákok

De az elmúlt percekben mégis ők voltak az aktívabbak. Bő negyedórát kell még kihúzniuk, hogy összejöjjön a bravúr.

Bejött egy sárgáért

Tielemans nemrég állt be Trossard helyére, most gyorsan be is került a jegyzőkönyvbe – egy sárgát érő faulttal.

Kihajtotta magát a szlovák csatár

Bozenik legalábbis Djokovicot idéző, óriási szenvedést tükröző arckifejezéssel sétált le a cseréjénél. Strelec jött a helyére, Haraslint pedig Suslov váltotta.

Mekkora mentés!

Dubravka pont Bakayoko elé ütött egy beadást, aki levette, majd lőtte is, Hancko azonban a gólvonalon mentett. Utána lent maradt a legértékesebb szlovák,mert a mentés közben lefejelte a társa térdét.

Lukaku az oldalhálóba

De Bruyne beívelése után a csapattársa által zavart Skriniar rossz helyre fejelte a labdát, Lukaku azonban kapásból az oldalhálóba vágta.