Kovács Zsolt Vencel felhívta a figyelmet arra, hogy sok olyan neves labdarúgó van a világon, aki nem is titkolta, hogy balettmesterek segítségét is igénybe vette a fejlődésekor. Így tett az uruguayi Edinson Cavani vagy éppen az egykori angol válogatott védő, Rio Ferdinand is – nyilatkozta a Színház Online-nak.
Éppen a fentiek miatt nagyon fáj neki, amikor néhány futballista és edző szitokszóként használja a balettet.
- egykoron Sinisa Mihajlovic mondta, hogy „A szabálytalanság része a játéknak, a futball nem balett!”
- hasonlóan nyilatkozott idén a magyar válogatott egyik tagja Schäfer András is, aki egy februári fejsérülését követően azt írta a közösségi médiában: „Ez futball, nem balett.”
It’s football. It’s not ballet. pic.twitter.com/l8HWboYIjT
— András Schäfer (@schafer_andras) February 10, 2024
Számára érthetetlen ez a hozzáállás, hiszen egy előadást végig táncolni legalább annyira megerőltető, mint 90 percet futballozni.
„Jelentős testi erőfeszítéseinkre az egyik legjobb példa, amikor egy balerinát a fejünk fölé emelünk, és úgy táncolunk velük végig egy félpályányi területet a színpadon, mintha csak az futball-Eb hivatalos trófeáját, a mindenki által jól ismert 8 kilogrammos ezüstserleget vinnénk át a félpályáról a tizenhatos vonalára.
Ám, hogy ezt meg tudjuk tenni, legalább annyit kellett edzenünk, mint az Eb-re készülő focistáknak.
Úgy véli, a művészeknek is többet kellene erről a témáról beszélni, és nem ártana, ha sportolók is egy kicsit többet járnának színházba.
„Ha mindez megtörténik, akkor talán a jövőben a B közép szurkolói sem szörnyülködnek azon, ha gyermekeik bejelentik, hogy balettórákra szeretnének járni ” – tette hozzá.