Élő Közvetítések

Egy öngóllal nyertek a franciák, akik aggódhatnak Mbappé sérülése miatt

OZAN KOSE / AFP

Franciaország 1-0-ra nyert Ausztria ellen a németországi Európa-bajnokság D csoportjában.

A nyolcvanadik válogatottságát ünneplő Mbappé úgy kezdte el a meccset, hogy még nem volt Eb-gólja, a 8. percben javíthatott volna a statisztikáján, ám ravasz, rövid sarokra szánt lövését Pentz kiszedte. Talán, ha van már Eb-gólja, bepasszolja a labdát Mbappé, Thuram ugyanis üresen állt a tizenegyespont környékén.

A franciák bal oldala, a szélvészgyors és a támadásokhoz rendre fellépő Theo Hernándezzel nagyon aktív volt az első negyedórában, de a szervezett osztrákok jól állták a sarat,

így ez lett az első olyan meccs az idei Eb-n, amelyen az első 30 percben nem született gól.

Az osztrákok aztán elmozdulhattak volna 0-0-ról, Sabitzer nagyon okosan tette le a labdát Baumgartnernek, aki már csak Maignannal állt szemben, de el akarta vinni a labdát a kapus mellett, aki lábbal megakadályozta ebben. Törvényszerű volt, hogy egy ekkora elrontott helyzet után jönni fog a francia gól, jött is, igaz, osztrák segítséggel: Mbappé ezúttal a jobb oldalon tűnt fel, a beadását pedig Wöber csúsztatta a saját kapujába.

Ez volt a tornán a második öngól, az első még Rüdiger követte el a német-skót nyitómeccsen (5-1).

Wöber akár ki is szállhatott volna a meccsből, ha a spanyol bíró kicsit szigorúbb, ugyanis az osztrák védő a második félidő elején rálökte Griezmannt egy reklámtáblára, a franciák klasszisának felszakadt a homloka, de gyorsan lekezelte a sebét az orvosi stáb.

Mbappé az 55. percben ordító ziccert rontott, ezzel meccsben tartott az osztrákokat, akik végig harcosan, lelkesen játszottak, és egy pillanatra sem adták fel.

A 2-0-s eredmény azonban közelebb volt, mint az 1-1, és végül lehozták a nyitómeccsüket a franciák, de könnyen lehet, hogy vezéráldozattal:

Mbappé egy szabadrúgásnál emelkedve belefejelt Danso vállába, és első ránézésre orrtörést szenvedett.

Az 1-0-s siker volt Didier Deschamps századik győzelme francia szövetségi kapitányként. A meccs legjobbjának a franciák hangyaszorgalmú és nagyon hasznos középpályását, Kantét választották.

Giroud lezárhatta volna

Kolo Muani tökéletes labdát adott a francia gólrekordernek, aki jobbal meghámozta a labdát. Pedig ziccer volt.

9 perc a hosszabbítás

Közben ezúttal egy osztrák, Wimmer a földön, ő Hernández vállába fejelt bele.

Mbappé visszamegy törött orral

Ott álltak a francia cserék, Fofana és Giroud, de a spanyol bíró nem engedte be őket. Mbappé visszasétált az orrát fogva, majd leült. A vége az lett, hogy Mbappé sárgát kapott.

Durva csattanás volt

Az osztrákok magasan szereztek labdát, Baumgartner kerülhetett volna helyzetbe, ám Maignan villámgyorsan robbant ki a kapujából. Csúnya karambol volt, mindketten eltalálták a másikat a stoplissal, de szerencsére nem lett nagy baj.

Mi kell még a franciáknak?

Hernández az alapvonal felé cselezve verte meg a védőt, a beadásáról azonban Griezmann lemaradt. Majd Koundé lőhetett tiszta helyzetből, de a lapos labdája elakadt az osztrák falban.

Dembélé felszabadított

Szokás szerint befelé húzott, de a 18 méteres lövése nagyon rosszul sikerült. Bajba kerülhetnek a franciák, ha nem tudják lezárni a meccset.

Hármas osztrák csere

Arnautovic, Wimmer és Trauner érkezett. Az öngólos Wöber, valamint Grillitsch és Gregoritsch vonult le.

Mbappé!

Egy az egyben mehetett kapura, Wöber csak zongorán kísérte, de a francia cséká kaput sem talált.

Griezmann vérzik

Wöber lökte fel a franciák hetesét, ami nekiesett egy reklámtáblának, és felszakadt a homloka. Wöbernek volt már sárgája, de hiába reklamáltak Mbappéék, nem kapta meg a másodikat.

Folytatjuk!

1-0-s francia vezetésről kezdődik a második felvonás.

Ha francia nyitómeccs, akkor öngól

Három éve is besegített az ellenfél a franciáknak az első meccsen, akkor a németek védője, Hummels szerzett öngólt. Akkor ezzel a góllal nyertek Deschamps fiai 1-0-ra.

Ez a második öngól a tornán

Az elsőt Rüdiger jegyezte még a nyitómeccsen a skótok ellen. Akkor ez nem sokat osztott-szorzott, mert a németek 5-1-re nyertek. Most viszont ezzel mozdult el az állás 0-0-ról.