Élő Közvetítések

A pocsék első félidőre ráment a magyar válogatott Svájc elleni meccse

ROLF VENNENBERND / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP

Svájc 3-1-re legyőzte a magyar labdarúgó-válogatottat a németországi Európa-bajnokság első fordulójában.

A magyar csapat már a második percben eljutott a svájci 16-oson belülre, de Szalai Attila nem tudta becsúszva továbbtenni a labdát.

Ekkor még nem gondoltuk, hogy sokáig annak is örülnünk kell, ha egyáltalán eljutunk a svájci kapu környékére.

Pedig a tizedik percben volt egy ígéretes akciónk, amikor Nagy Ádám indítása után Fiola készített le Sallainak, aki látványosan bosszankodott, miután 22 méterről nem találta el a kaput. Három perccel később az egész magyar csapat szentségelhetett, mert Aebischer remek labdával ugratta ki Duah-t, aki a jobb sarkot választotta. A partjelző lest jelzett, de a videózás után megadták a gólt – jogosan, mert Kerkez belógott a védelem bal oldalán.

A bolgár Ludogorecben légióskodó Duah-nak ez volt a második meccse a válogatottban, és ő lett a harmadik svájci Kubilay Türkyilmaz (1996, Anglia ellen) és Fabian Schär (2016, Albánia ellen), aki góllal debütált egy Eb-n. A gólt eredményező támadást 22 passzból építették fel a svájciak, amióta gyűjtik a statisztikákat, azóta csak két olyan gól esett az Eb-ken, amelyet több átadás előzött meg.

A 20. percben Gulácsi tartott meccsben minket, Kerkez hibája után Vargas került nagy ziccerbe, kapusunk azonban vállal nagyot védett. A magyar csapat szokatlanul tompának és bizonytalannak tűnt, míg a svájciak kontrollálták a találkozót. Az első félidőben mindössze egy kaput eltaláló kísérlete volt a magyar csapatnak, ám Orbán lesről fejelt Sommer kezébe, úgyhogy ezzel sem mentünk volna sokra.

A svájci csapat nem szorított be a kapu elé minket a félidő hajrájában, de a 45. percben mégis növelni tudta az előnyét: többször is meg lehetett volna szerezni a labdát,

ám megint nem voltunk elég határozottak, aminek az lett a vége, hogy Aebischer 21 méterről a bal sarokba csavart.

A félidőben Rossi változtatott, Lang helyett Bollát hozta be, aki a középpálya jobb oldalára került, így Fiola ment vissza a védelembe. A változtatás ellenére továbbra is a svájciak dolgoztak majd ki helyzeteket, majd az első igazán nagy magyar lehetőségnél Varga centikkel fejelte mellé Sallai beadását. A 66. percben aztán már gólt fejelt az NB I-es gólkirály Szoboszlai remek beadása után, és ezzel felcsillant a remény a pontszerzésre.

Bő tíz percel a vége előtt Rossi behozta Ádám Martint, így átállt kétcsatáros játékra a magyar csapat, de nem tudtuk nyomás alá helyezni a svájci védelmet. Sőt az ellenfélnek volt két nagy helyzete, az elsőnél, Xhaka fejesénél Gulácsit védett nagyot, majd Rieder kicselezte ugyan a kapusunkat, de túlságosan kisodródott. A 90+3. percben mégis megszületett a harmadik magyar gól, Sommer kirúgása után Orbán pont Embolóhoz fejelte a labdát, aki átemelte Gulácsit, és ezzel lezárta a meccset.

A magyar csapat legközelebb szerdán játszik, amikor a skótokat 5-1-re elintéző Németország lesz az ellenfél.

Szokatlanul gyámoltalan kezdés után kikapott Svájctól a magyar válogatott

Pocsék első félidőt produkált a magyar csapat a Svájc elleni Eb-nyitányon: az ellenfél a tornán most debütáló, mindössze második válogatott meccsét játszó Duah góljával szerzett vezetést, majd a legrosszabb pillanatban, közvetlenül a szünet előtt Aebischer csavart a bal sarokba a 16-oson kívülről.

A magyar csapat a 60. perc környékén támadt fel, Varga Barnabás a második helyzetét már gólra váltotta, de egyenlíteni nem sikerült, sőt a legvégén Embolo állította be a 3-1-es végeredményt Orbán hibája után. Folytatás szerdán a skótokat 5-1-re legyőző németek ellen.

Kikaptunk.

Itt a vége, Svájc 3-1-re győzött Magyarország ellen. Az első félidő mindent eldöntött. Folytatás június 19-én a németek ellen.

Eldőlt sajnos

Embolo kapott ajándékot a védőinktől, Orbán úgy fejelte fel a labdát, hogy azzal ziccert csinált Embolónak, aki átemelte Gulácsit.

Szerencsére kisodródott

Embolo passza után Rieder húzott kapura, elvitte a labdát Gulácsi mellett, de nagyon kisodródott, és már nem tudta veszélyesen kapura tenni a labdát.

Öt percünk maradt

Sokat állt a játék az ápolások miatt, de a spori úgy döntött, már csak öt percig sportolhatnak a fiúk.

Gulácsi!

Egy bal oldali svájci szöglet után Xhaka fejelt, Gulácsi óriási védéssel tartotta az egygólos hátrányt.

Kettős csere nálunk

Kerkez és Szalai ment le, Ádám Martin és Dárdai Márton érkezett. Átálltunk kétcsatáros játékra.

Nem lazsálnak a svájciak

Ndoye helyzete jelezte, hogy nem aludt el a rivális, szerencsére a lövése Orbán testéről fölé pattant. Majd a szögletnél Schär fejese landolt kevéssel a bal sarok mellett.

Cserék itt is, ott is

Nálunk Nagy Ádám helyére jött Kleinheisler. A svájciak két helyen is változtattak, Widmer és Duah befejezte, Amdouni és Stergiou érkezett.

Szoboszlai volt a gólpasszos

Remekül ívelte át a labdát a hosszúra, Varga pedig megelőzte Aebischert, és vetődve a bal sarokba csúsztatott.

1-2!

Varga ezt már befejelte!

Mekkora helyzet volt!

Sallai beadását Varga tisztán fejelhette kapura, ám néhány centit tévedett. Ez volt az első nagy helyzetünk.

Leért Gulácsi

Vargas balos lövését fogta a magyar kapus. Nem lehet azt mondani, hogy jól kezdtük volna a második félidőt.

Rossi változtatott

Lang lejött, Bolla Bendegúz érkezett, aki jól ismeri a svájci focit, hiszen az előző idényben a Servette-ben szerepelt, amellyel kupagyőztes is lett.

Mindenben jobbak

Többet volt bennük a labda (59-41 százalék), többször is próbálkoztak (5-3), valamint többször is találták el a kaput (3-1). Mi csak Orbán fejesével veszélyeztettünk, bár az is könnyű zsákmány volt Sommernek, ráadásul lesről fejelt a védőnk.