Hírek

Anglia lenne a válogatott foci Real Madridja?

Adrian DENNIS / AFP)

Anglia a nyolcaddöntőben Jude Bellingham ollózós góljával kényszerítette hosszabbításra Szlovákiát, ahol érkezett Harry Kane (2-1), a negyeddöntőben 11-es párbajban verték Svájcot, az elődöntőben pedig a 81. percben Kane helyére érkező Ollie Watkins talált a hálóba a 91. percben (2-1).

Anglia úgy jutott túl az egyenes kieséses szakaszon, úgy érkezett meg a vasárnapi döntőbe, hogy 90 perc alatt csak egy meccset nyert, de ettől még természetesen teljesen megérdemelten finalista.

Ezért is érdekes, hogy Watkins, az Aston Villa támadója, az elődöntő hőse, milyen érdekes szemszögből magyarázta csapata játékfelfogását egy pénteki sajtótájékoztatón. Szerinte Jude Bellingham magával hozta Madridból a Real nyomástűrését.

A Real Madrid is jól érzi magát labda nélkül a Bajnokok Ligájában, hiszen megvan a játékosaiban a kellő önbizalom ahhoz, hogy tudják, előbb utóbb gólt fognak szerezni. Nos, úgy érzem, ugyanez történik itt az angol válogatottal is

– idézte Watkins szavait a marca.com.

Watkins hangsúlyozta „Nehéz legyőzni minket. Csak arra fókuszálunk, hogy megnyerjük az utolsó meccsünket. Nem számít, hogy rosszul játszunk, vagy hogy bármely játékosunknak rossz napja van. Nekünk is világklasszis labdarúgóink vannak, akik közül bárki, bármelyik pillanatban gólt szerezhet.”

Honlapunkon a Eb-döntőt befolyásoló tényezőkről – úgymint 26 meccse tartó spanyol veretlenség, illetve egy bő 5500 percnyi játékperc különbség – is olvashat, míg arról, hogy a spanyolok tinisztrájának, a szombaton 17. születésnapját ünneplő Lamine Yamal milyen alapon hozták szóba tiltott gyermekmunkával, ergo miért maradhat le a döntő egy részéről itt írtunk.