Hírek

36 éve nem történt ilyen a labdarúgó Európa-bajnokságon

JAVIER SORIANO / AFP
Francois Letexier az eddigi három Eb-meccsén összesen 10 sárga lapot mutatott fel
Egy francia megnyitotta, honfitársa lezárja az idei labdarúgó Európa-bajnokságot. Egy hónappal azt követően, hogy a német-skót összecsapást Clément Turpin dirigálta, az UEFA Francois Letexier-t jelölte a vasárnapi, berlini Spanyolország–Anglia döntő játékvezetőjének.

A berlini fináléban a 35 éves játékvezető munkáját honfitársai, Cyril Mugnier és Mehdi Rahmouni segíti. A negyedik játékvezető a lengyel Szymon Marciniak lesz, utóbbi vezette a 2022-es világbajnoki finálét. A VAR-szobában a francia Jérome Brisard és Willy Delajod, valamint az olasz Massimiliano Irrati dolgozik.

A 2017 óta nemzetközi porondon szereplő Letexier, aki az idei BL-döntőben a negyedik bíró volt, a németországi Eb-n három találkozón dirigált eddig. A június 19-i horvát-albán (2-2) és a június 25-i dán-szerb (0-0) csoportmeccsen, valamint a június 30-i spanyol-georgiai (4-1) nyolcaddöntőn működött közre.

1988 óta ő az első francia, aki Eb-döntőt vezethet, 36 éve Michel Vautrot fújta a Hollandia–Szovjetunió összecsapást.

Letexier pályafutása legrangosabb csatája előtt áll, az eddigi csúcsot a tavalyi Manchester City–Sevilla európai szuperkupa-mérkőzés jelentette.

Az elmúlt szezonban tíz Bajnokok Ligája- és Európa Liga-mérkőzést, 15 francia élvonalbeli bajnokit, illetve három a Francia Kupa-meccset vezetett.