Hírek

Nem csupán Ronaldo, de Portugália is mélypontra jutott

Ibrahim Ezzat / NurPhoto / NurPhoto via AFP
Cristiano Ronaldo számára nagy csalódás volt az Eb
Franciaország tizenegyesekkel bejutott a labdarúgó Európa-bajnokság elődöntőjébe, miután pénteken gól nélküli döntetlent követően tizenegyesekkel legyőzte Portugáliát. A kiesés mellett a nemzetközi sajtó leginkább azt találgatja, hogy mi lesz Cristiano Ronaldo sorsa.

Roberto Martinez szövetségi kapitány a mérkőzést követően azt mondta, még túl friss a vereség, nem tud semmi mással foglalkozni, így egyelőre egyéni döntésekről nem tud beszámolni.

Ami biztos, hogy az al-Nasszr 39 éves sztárja 212 meccsen 130-szor volt eredményes a portugál válogatottban, ám ez torna volt az első világversenye, amikor nem tudott betalálni. Még büntetőből sem.

Ronaldo az öt meccsen 23-szor lőtt kapura, de egyszer sem szerzett gólt. Az Opta adatai szerint (1980-tól számítva) csak honfitársa, Deco próbálkozott többet sikertelenül egy Európa-bajnokságon, ő 24 lövésből volt sikertelen.

De a portugál válogatott is mélyponton van, hiszen a csapat legutóbb a törökök elleni mérkőzés 56. percében szerzett gólt, azóta Georgia (Grúzia), Szlovénia és Franciaország ellen sem talált be. Azaz immáron 364 perce gólképtelen.

Arra, hogy a válogatott három egymást követő mérkőzésen ne legyen eredményes, 1997-ben volt példa.

A csapat 1996 decemberében a németekkel játszott 0-0-t világbajnoki selejtezőn, majd 1997-et egy franciák elleni 2-0-s vereséggel kezdte, ezt a görögök, majd az északírek elleni 0-0 követte. A gólaszály csupán Albánia ellen, június 7-én ért véget egy 2-0-ra megnyert vb-selejtezőn.